Corvinul Hunedoara cu un pas spre Liga 2. CSM Deva pierde prima etapă a finalelei de promovare cu CSM Reșița

Prima etapă a finalelor barajului pentru accederea în Liga a 2-a s-a desfășurat astăzi de la orele 18.00.

Stadionul de la poalele Cetății a fost neîncăpător pentru miile de deveni veniți să-și încurajeze echipa locală care din nefericire a cedat dezastruos, 2-3, după o remontadă spectaculoasă a celor de la CSM Reșița, fiind învinsă în minutul 90+6, după ce la pauză conduceau cu 2-0.

CSM Deva are șansa să revină în liga secundă dupa 11 ani, când echipa de la poalele cetății juca sub numele de Mureșul Deva.

Returul va avea loc miercuri, 7 iunie, de la ora 17.30 la Reșița.

Corvinul Hunedoara în schimb este cu un pas în liga secundă după ce a obținut victoria în deplasarea de la Unirea Ungheni, 0-2,  într-o partidă arbitrată de Ovidiu Hațegan. Golurile echipei pregătite de Florin Maxim au fost marcate de Marius Lupu și Rafael Gomes Garutti, iar gruparea hunedoreană a făcut un pas uriaș către promovarea în liga secundă, unde nu a mai jucat de 15 ani.

Meciul retur se va disputa acasă, la Hunedoara, cu siguranță pe un stadion plin, miercuri de la ora 17.30.

googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1536585829504-0’); });